Auto riepas – kur nopirkt un arī kādā veidā atrast?

Vai tiešām, pārvietojoties ar pašu mašīnu, Jums vienmēr ir nozīmīga drošība un ērtums? Vienīgi pareizi izvēlētas auto riepas palīdzēs to visu sekmēt. Kad tiek izvēlētas auto riepas, svarīgs moments ir saprast, kādas tad auto riepas būs vajadzīgas – vasaras vai arī ziemas riepas. Papildus sezonas apstāklim, jau ir svarīgi ņemt vērā to tad, kāds jau ir auto, kā arī Jūsu braukšanas iemaņas, kur plānojat doties ar auto, un arī to apstākli, cik tad ievērojams ir budžets riepu iegādei. Šeit mēģināsim novērtēt galvenos kritērijus, lai zinātu, kā izvēlēties piemērotākās riepas savam auto.

Tie parametri, kas būtu jāskatās, kad tiek izvēlētas auto riepas

Tieši svarīgākais pirms tam kā pasūtīt auto riepas, būs izpētīt auto izmantošanas instrukciju. Ražotājs uzskaita neskaitāmas būtiskas riepu specifikācijas, kas būtiski paātrinās Jūsu meklēšanu. Gadījumā ja lietošanas dokumenti nebūs atrodami, iespējams apskatīties tos auto variantus, kuri jau ir pārdošanā. Parasti jau tiek skatītas diezgan lētas riepas, tajā pat brīdī ir rekomendējams izpētīt vidējā segmenta variantus. Šeit tiek runāts par drošību, labāk būtu pasūtīt drošas auto riepas. Izgatavotāji var piedāvāt ziemas, vasaras riepas un pilnas sezonas variantus. Īsto auto riepu izvēle atbilstoši gadalaikam sniedz iespēju tikt galā ar dažādiem laikapstākļiem – sniega puteni, lietu, aukstumu un karstu asfaltu. Protams, ka gripmax ziemas riepas jau ir ļoti mīkstas, kā arī elastīgas, tāpēc zemā gaisa temperatūrā tās nepaliek cietas un arī trauslas. Auto riepu protektoros ir daudz lielu šķērsenisko rievu, kuras labi noņem sniegu un vēl dubļus. Vasaras riepām jau ir tipisks diezgan blīvs savienojums un arī izturība, arī saskaroties ar ļoti svelmainu asfaltu. Vissezonas auto riepas ļoti augstās temperatūrās diezgan ātri nolietojas, savukārt, gadījumā ja tomēr ir diezgan zema temperatūra, šādas riepas paliek samērā cietas un vienlaicīgi trauslas. Optimālā gaisa temperatūra pilnas sezonas auto riepu izmantošanai jau ir no 0 līdz pat +15 °C. Protektora zīmējums konkrēti atstāj iespaidu uz auto manevrētspēju un vēl vadāmību esot uz konkrēta ceļa, noteiktā klimatā vai laikapstākļos. Garenie bloki zīmējumā samazina rites pretestību, mazina troksni un vēl uzlabo stabilitāti. Modeļos tieši ar diezgan dziļām un vēl platām šķērseniskām rievām, ūdens un arī dubļi labāk tiek atgrūsti no riepām. Gadījumā ja parādās neskaidrības riepu izvēlē, labāk griezties pie speciālistiem.

Pie kā ir pārbaudīta riepu noliktava?

Brīdī, kad tiks meklēta riepu noliktava vai arī riepu serviss, ir pāris lietas, kurām vajadzīgs vērst pašu uzmanību. Nemaz nav nozīmīgi, vai būs Jums vajadzīgas jaunas riepas vai arī mazlietotas, pats pirmais, jau ir jāskatās klientu rekomendācijas. Mūsdienu riepu noliktava būs jau ar to mājas lapu un katrā ziņā varēsiet atrast atsauksmes kā arī sūdzības par speciālistu darbu. Kā vēl kāda svarīga lieta būs pakalpojumu piedāvājums – būtiski ir, lai šī nav tikai riepu garāža, taču tiek nodrošināta arī riepu montāža. Viennozīmīgi tas būs parocīgi un arī laiks tiek ekonomēts. Ja ir piedāvātas jaunas riepas, ļoti labi būtu, kad pieejami arī lietie diski. Piemēram, ja tāda riepu garāža arī ir autoserviss vienlaicīgi, jābūt tādam pakalpojumam, kā uzlikto riepu balansēšana. Servisam jābūt tīram un vēl personālam pretimnākošam. Gadījumā ja Jums interesē riepu ražotāji, atsaucīgā servisā vienmēr sniegs visu nepieciešamo informāciju par tiem. Nemaz nav nozīmīgi tiek meklētas jaunas auto riepas, vai jau mazlietotas, profesionāli darbinieki uzreiz varēs sniegt padomus, lai Jūsu braukšana būtu droša un vēl komfortabla.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *