Jumta konstrukcijas veidi, kas varēs kalpot ilgus gadus

Visbiežāk, runājot tieši par jumta uzstādīšanu, tajā brīdī svarīgs ir ne vienīgi jumta segums, bet gan viss mājas jumts kopumā. Kā arī, ja jumta veida izvēle pieļaujama pat pašā būvniecības laikā, taču jau pats jumta sastāvs, kā viens no jau būtiskākajiem mājas konstrukcijas elementiem, jau ir rūpīgi jāaprēķina pie tam jāveic tā projekts jau pirms būvniecības uzsākšanas. Ir jāizprot, kādi tieši jumta konstrukcijas veidi būs atbilstoši tieši Jūsu gadījumā. Pastāv tik ļoti daudz variāciju – sijas, jumtu spāres kā arī koka kopnes, kā tās atsķiras savā starpā un, ko izvēlēties, ir diezgan svarīgs jautājums, uz ko jāatrod atbilde.

Daudzveidība un būvniecības varianti jumtam

Jumta konstrukcija, ko parasti mēs visi pamanam apkārt ir jumts ar diviem slīpumiem, šis variants atšķiras tieši ar praktisku izmantošanu, saprotamu uzstādīšanu un tam piemērots jebkurš jumta segums mājai. Ne mazāk populārs šodien ir arī mansarda jumts, šeit jau ir 4 plaknes uz katru mājas pusi pa divām. Šis veids protams ir tik pieprasīts, jo tiek iegūta vēl viena papildus vieta. Saimniecības būvēm visbiežāk izmantota jumta konstrukcija būs vienslīpes, bet šo tipu nepielieto lielām ēkām. Amizanta kā arī ļoti sarežģīta konstrukcija būs četrslīpju jumts. Jumta uzstādīšana ir vienkārša, bet kopšanā sarežģīts ir plakanais jumts. Jumta konstrukcija dažreiz paredz dažādu veidu savienošanu, padarot objektu pamanāmu un individuālu.

Kāda tipa varētu būt jumta segums un materiāli?

Pastāv daudz vairāku konstrukciju veidu, kuri atšķiras pēc jumta tipa vai arī pēc tā kāds būs jumta segums, vai kā notiks jau jumta siltināšana. Parasti izvēlās tieši jumta spāres, bet šis veids būs izdevīgs reizēs, tad, kad notiek jumta uzstādīšana celtnei tikai līdz sešiem metriem. Ņemot vērā to, ka jumta spāres tiek uzstādītas tikai uz vietas, tas prasa ilgu laiku pie tam svarīga profesionālu celtnieku esamība. Savukārt kopnes jau tiek izveidotas ražotnē un jau tiek atvestas gatavā veidā. Tādā veidā jumta uzstādīšana kļūst par saprotamu un ātru darbu. Koka kopnes var tikt pielietotas ne vien privātmāju celtniecībā, bet arī, piemēram, lielu ēku un angāru jumta uzstādīšanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *