Jumta segums – kā izvēlēties?

Jumts un paša jumta konstrukcija aizņem nozīmīgu vietu mājokļa būvniecības budžeta plānošanā, tā kā to iespējams būvēt dažādu un var būt izmantotas arī koka kopnes kā dizaina elements. Dažādie jumta konstrukcijas veidi var tik ļoti atšķirties savā starpā, ka ietekmē izmaksas, kuras var būt {kā pieņemamas kā atbilstoša}, gan arī pretēji, izraisīt šoku. Pats jumta segums un tā slīpuma leņķis var ietekmēt bēniņu iekārtošanu un veido pašas mājas ārējo izskatu. Bez tam nedrīkst aizmirst, kad arī tāda lieta kā jumta siltināšana ieņem nozīmīgu lomu celtniecības procesā.

Uzzini vairāk – https://marupesjumti.lv/

Jumta uzstādīšana un tā izvēles dažādība

Mūsdienās jumta konstrukcijas veidi pastāv dažādu veidu, taču pieprasītākie tagad ir vienas slīpnes un jumti ar diviem slīpumiem. Bagātiem cilvēkiem patīk jumta konstrukcija atbilstoši franču stilam, kas ir jumts ar mansardu, tā kā šajā gadījumā var būt papildus vieta priekš apdzīvotiem bēniņiem. Tātad šeit tieši jumta siltināšana ieņem pirmo vietu. Droši vien ikviens ir redzējis, ka daudzdzīvokļu majām parasti ir plakani jumti, šeit jumta segums visbiežāk ir no modificētā bitumena. Bet sarežģītāka jumta konstrukcija prasa cita veida segumu, piemēram, labs veids būs dakstiņjumts. Dotais jumts būs izturīgs pret jebkāda veida vides ietekmi pie tam kalpo līdz pat simts gadiem.

Koka kopnes vai arī spāres

Jumta spāres un to konstrukcija ir no mauerlata, ka arī no tādas konstrukcijas, kura piešķir sistēmai izturību un stingrību: šķērs stieņi, statņi, pašas spāres nokarājas vai tiek izvietotas slāņiem. Modernas koka kopnes var izcelties tieši ar to, ka viņu pamati šādas slodzes neizjūt. Kopnes pamats vienlaikus var kalpot kā grīdas sijas un arī kā atbalstošā funkcija. Pie tam, pielietojot diagonāles, spiedes un stiepes, spēks tiek vienmērīgi sadalīti visā kopnes trīsstūrī. Ir labi jūtams, ka tieši jumta kopnes tiešām ir izturīgākas nekā jumta spāres parastajā variantā, kā arī daudz lētākas. Tajā pat brīdī tagad var tikt pirkta apvienota konstrukcija jumtam, tādā veidā iegūstot priekšrocības no abiem variantiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *