Kā pirkt meža zemi Latvijā?

Meži noteikti ir tie, ar ko Latvija mēdz atšķirties uz citu valstu fona. Vēl par Latvijas vizītkartēm būtu iespējams nosaukt jūru, tīrumus un, protams, zilos ūdeņus un gleznaino dabu kopumā. Latvijas meži pieder gan privātpersonām, gan arī juridiskām personām. Cilvēka darbības mežā un arī cirsmās, regulē Mežu likums. Mežu un arī koklaukumi pirkšana kā arī pārdošana kļūst ierasts darījumu tips un meža cenas noteikti ir atkarīgas no vairākiem likumā atrunātiem faktoriem. E- vidē noteikti ir atrodami ārkārtīgi daudzi mežu un cirsmu pirkšanas un pārdošanas piedāvājumi un visi kā viens apgalvo, ka nodrošina labāko vērtību. Bieži vien varam redzēt arī to, ka mežus labprāt pērk, ne tikai pārdod. Kā neuzķerties uz neizdevīgiem darījumiem? Kādi faktori noteikti ir noteicoši mežu un cirsmu pirkšanai un arī pārdošanai Latvijā?

 

Faktori, kas nosaka mežu vērtību.

Viens no galvenajiem vērtību noteicošajiem faktoriem būs rentablitāte. Šis faktors noteikti ir svarīgs ne vien tad, ja grasāties pārdot mežu valstij, bet arī privātpersonām. Ja pārdodat cirsmu, svarīga ir koku kubatūra un kāda tipa mežā tā atrodas. Ja mežus grasāties pārdot valstij, tad cena tiks noteikta vadoties arī uz to,cik tālu pārdodamais zemes gabals atrodas no citiem valstij piederošiem mežiem. Meža vērtību noteikti ietekmēs arī ceļu tuvums tam, paša meža atrašanās vieta, grāvju stāvoklis, mežaudze un arī zemes auglība. Meža cenu par hektāru ietekmē arī klientu skaits. Augtāku cenu pidāvājumu ir iespējams saņemt, ja būs daudz pircēju.

 

Kurš pierāda cirsmu cenu?

Cirsmas pārdošana noteikti ir ierasts darījumu tips. Cirsmas cenas noteikti ir dažādas un arī to, tā pat kā mežus cenas, ietekmē dažād faktori, lielākoties mežu tips kā arī atrašanās vieta, un arī vai izcirtumam seko jaunaudze. Cirsmas, pirms pārdošanas, jaizdasto – jāizmēra kubatūra m3, izmantojot koku augstumu un caurmēru realitātē. Cirsmu pirkšana noteikti ir populārs darījumu tips, jo kokapstrāde tomēr ir viena no Latvijas galvenajām eksporta precēm.

 

Cenu noteicoši kritēriji.

Galvenā meža vērtība ir tas, kādi koki aug mežā un arī kur tas atrodas. Tā cena par Ha var būt pat astoņi tūkstoši eiro, bet tas ir īpaši vērtīgu apstākļu kombinācijā. Visvērtīgākie būs skuju koku meži, bet mazāk vērtīgie meži aug pie jūrām kā arī upēm. Meža vērtēšana var tikt uzticēta gan valsts uzņēmumu darbiniekiem, gan arī privātiem uzņēmējiem, kuri to dara ikdienā. Meža cenas mūsu valstī bieži tiek noteiktas vadoties uz Valsts Mežu Dienesta balstītiem izcenojumiem.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *