Kā sameklēt savu okulistu?

Acu ārsts ir un paliks viens no tiem speciālistiem, kas jau tiešām būtu jāapmeklē reizi gadā. Mazuļiem, piemēram, acu ārsts jau ir obligāts, turklāt ir skolas, kur speciālists var arī atbraukt uz izglītības iestādi. Mēs, protams, gribam, lai mūsu acis pārbaudītu profesionālis, kurš tad varēs ieraudzīt pat mazāko problēmu(ieskaties te, lai uzzinātu daudz vairāk – https://www.redzesparbaude.lv/oftalmologs-acu-arsts-berniem/). Regulāra redzes pārbaude ļauj atrast novirzes to sākuma stadijā, tādējādi var izvairīties no veselības problēmām. Kā atrast speciālistu, kā arī uz ko tieši vērst uzmanību, mēģināsim noskaidrot tālāk rakstā.

Ar ko atšķiras savā starpā redzes ārstu kvalifikācijas?

Ir nepieciešama acu pārbaude un nepieciešams acu ārsts, bet kāds tieši tad būs piemērotākais? Tagad medicīnas iestādē bieži vien varētu atrast terminu oftalmologs vai optometrists, bet vai tas ir tas pats? Šie speciālisti īsteno acu pārbaudi un viņiem jau ir ārstējošās personas kvalifikācijas sertifikāts, taču atšķirības arī ir. Optometrists pārbauda galvenās redzes funkcijas, viņš var konstatēt tuvredzību, tālredzību, kā acis redz kopā, taču, ja tiks konstatēta jebkāda novirze no normas, kur nepieciešama ārstēšana, tad klients tiks nosūtīts pie acu ārsta. Un tieši oftalmologs acu ārsts jau ir tas cilvēks, kas tad dara detalizētu pārbaudi un profilaksi. Visbiežāk oftalmologs var tikt saukts arī par okulistu. Kad klientam jau ir nepieciešama ārstēšana un citas manipulācijas, attiecīgi savai kvalifikācijai oftalmologs pilda medicīnisku vai arī ķirurģisku ārstēšanu. Turpretim, optiķis jau ir tas cilvēks, kas tad izgatavo koriģējošās brilles jau pēc acu speciālista receptes. Protams, tagad ir jau populāra profesija optometrists, kas veic arī optiķa funkcijas, kurš var veikt vienkāršotu acu pārbaudi un izgatavot koriģējošās brilles.

Kam tad pievērst īpašu uzmanību, izvēloties acu ārstu?

Pirms tam, kā skatīt acu speciālistu, Jums ir jāsaprot – kas tad konkrēti ir nepieciešams – oftalmologs vai arī optometrists. Kā tieši tas tika augstāk rakstīts, optometrista darbs ir redzes pārbaude, savukārt oftalmologa jau ārstēšanas process. Tādēļ, ka šie abi speciālisti tad ir ārstnieciskās personas, viņiem jāparādās publiskajā ārstu reģistrā. Ērtībai ir parocīgi, kad iespējams attālināti pieteikties, ja ir vajadzīga acu pārbaude, nekā ilgi gaidīt un gaidīt, zvanot pa telefonu. Vienmēr apskatiet rekomendācijas, ja tādas pastāv par konkrēto acu ārstu. Šodien optometrists ir pat atrodams optikas salonos, kuros var pie reizes uzreiz sūtīt arī koriģējošās brilles.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *