Kādas grīdas tad ieklāt savā dzīvoklī?

Jebkuras mājvietas vai komerctelpas interjera pamatā jau ir modernas grīdas. Tagad pastāv tik ļoti daudzi grīdas segumi, kurus var piemeklēt tieši Jūsu mitekļa dizainam. Kāds priekšroku dod ierastajiem un salīdzinoši lētajiem materiāliem, piemēram, linolejs, lamināts, kovrolīns vai flīzes. Savukārt, vēl citiem vairāk patīk grīdas segumi, kuri tad ir jaunāki un arī izmaksu ziņā dārgāki, kā piemēram, ielietās grīdas, marmoleum vai parkets. Bez šaubām, ja būs izvēlēts grīdas segums, jau ir jāizprot, kurā vietā šis būs uzlikts, tā kā atšķirīgiem materiāliem jau ir savādākas īpašības. Ja tiek skatīti, grīdas segumi guļamistabā un priekšnamā standartā būs izvēlēti atšķirīgi, tā kā priekšnams tiek vairāk caurstaigājams nekā, piemēram, guļamistaba.

Ieskaties – https://gridasstils.lv/

Grīdas variācijas

Grīdas segumi šodien ir tik tiešām lielā dažādībā, bet vairāk segumu izvēle tiešām ir starp fližu grīdu, parketa dēli un laminata grīdlīstēm. Saistībā ar flīzem viss ir saprotams, taču kā var izprast, kas tad ir labāks laminats vai jau parkets? Tā kā sākumā liekas, ka šie abi materiāli ir tiešām līdzīgi. Lamināts izceļas ar daudzām priekšrocībām, kā galvenās ir lamināta cena kā arī uzstādīšana. Visiem tad ir saprotams, ka gan lamināta ieklāšana, gan demontēšana būs vienkārša un to var izdarīt pašrocīgi. Šie grīdas dēļi neizdeg saulē, bet virsma būs anti statistiska, neizsauc alerģiju un nekaitē veselībai. Šodien pieejamais lamināts var izcelties ar dabai draudzīgiem materiāliem, bet to izgatavojot tiek ekonomēti gabas resursi. Taču kā lielākais lamināta grīdlīstes mīnus jau būs tas moments, ka viņu nav iespējams atjaunot. Jebkuram no mums zināms, ka lamināts izberžas laikam ejot, diemžēl tas tad ir pilnība jāmaina. Izturīgākais lamināts ir 33 klases, kas kalpo pat līdz divdesmit gadiem, bet šodien biežāk tiek uzstādīts trīsdesmit otrās klases lamināts.

Parkets izceļas ar sekojošām īpašībām – karstumizturība, skaņas izolācija, izturība, higiēniskums, izmantošanas drošība. Parketa grīdas dēļi jau ir izgatavoti no dabīga koka, kas ir tas, kas padara šo materiālu dārgu. Tādējādi daudzi uzskata, ka parketa cena ir ļoti augsta, lai to pirktu. Taču ir arī demokrātiskāks variants un tas ir trīsslāņu parkets. Vispār ir 3 tipi parketam – visdārgakais masīvais parkets, aiz tā iet divslāņu un trīsslāņu parkets. Izvēloties šo materiālu, būs jāvērš uzmanība tādam apstāklim, vai, piemēram, parkets ir nevainojamas formas. Lai pārliecinātos par grīdlīstes ģeometriju, tā būs jāsaliek kopā. Šajā gadījumā nevajadzētu būt nekādām spraugām Parasti, ja ir izvēlēts parkets, tiek izmantots mitruma mērītājs, pie tam parketa mitruma koeficients nedrīkst pārsniegt 9%.

Kad tiks meklēts labākais parketa centrs, izlasiet atsauksmes un tikai tad komunicējiet ar pārdevējiem. Bieži vien tur var būt pārdots arī lamināts, vērsiet īpašu uzmanību, kad visbiežāk tas laminats akcija kuram ir atbilst 32 klasei. Izziniet visu par ieklāšanas tehniku, taču attiecībā uz parketu, uzticiet to lietu profesionālim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *