KĀDĒĻ PROTEĪNI IR TIK NOZĪMĪGI?

Nav noslēpums, ka proteīns ir viena no galvenajām cilvēka un dzīvnieku organismā atrodamajām sastāvdaļām. Tas atrodams skrimšļos, kaulos, ādā, muskuļos un ir viena no pamatu pamatiem visu dzīvo radību, tostarp cilvēku, šūnu uzbūvē. Kolagēnu cilvēka ķermenis spēj sintizēt un izstrādāt dabīgā veidā, taču, ar vien biežāk dzirdam, ka to ir nepieciešams uzņemt papildus, lai palīdzētu savam ķermenim, smadzeņu darbībai, kaulu un locītavu veselībai.

Kolagēns ādai ir nopērkams kā uztura bagātinātājs, tas pavisam noteikti neaizstāj ikdienas, pilnvērtīgās maltītes, kas, starp citu, arī ir lielisks kolagēna uzņemšanas veids.

CIK UN KĀDI KOLAGĒNU VEIDI ATRODAS ORGANISMĀ?

Viena no svarīgākajām uzturvielām mūsu ķermenī ir proteīni. Kolagēns ir viens no proteīnu veidiem, kas ne tikai tik ražots mūsu ķermenī, bet arī to uzņemam ar pārtiku un uztura bagātinātājiem, turklāt, tas rūpējas par vispārēju ķermeņa funkcionalitāti dienu no dienas. Ķermenī atrodami daudz un dažādi proteīni, no kuriem 35% sastāda tieši kolagēns. Kolagēns ir nepārprotami viens no galvenajiem proteīniem ne tikai cilvēku, bet arī dzīvnieku ķermenī. Organismā kopumā ir 28 dažādi kolagēnu tipi, kas atrodas atsevišķās ķermeņa daļās un atbild par šūnu pareizu attīstību un funkcionēšanu. Pirmā tipa kolagēns ir atrodams pat radzenē un dažādos iekšējos orgānos. Otrā tipa kolagēns ir atrodas skrimšļos un acs stiklveida ķermenī. 3.tipa kolagēns ir atrodams ādā, asinsvadu sieniņās, un tā šo sarakstu varētu turpināt ilgi. Līdz vidēji 25-30 gadu vecumam kolagēna ražošana un sintēze notiek bez pārtraukuma, taču pēc šī vecuma, tempi palēlinās un, galu galā, sākās krājumu tērēšana. Tieši šī iemesla dēļ, kolagēns kā uztura bagātinātājs, ir ieteicams visiem, kuri sasnieguši vismaz 25-30 gadu vecumu.

KĀ KOLAGĒNU PAPILDUS UZŅEMT AR PĀRTIKU?

Augu un dzīvnieku valsts produkti ir tie, no kuriem tiek iegūts uztura bagātinātājs, ko lietojam ikdienā. Dzīvnieku un zivju organismos atrodamais kolagēns tiek hidrolizēts un pārstrādāts uzņemšanai kā uztura bagātinātājs. Kolagēna pulveris tiek veidots no pārstrādātiem dzīvnieku un zivju pasaules kauliem, skrimšļiem un ādām, kuros tas ir atrodams visvairāk. Arī ikdienas pārtikas produkti ir ar jau sastāvā esošu kolagēnu, pie tam, to var attiecināt arī uz dažām garšvielām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *