Kam tieši pievērst īpašu uzmanību brīdī, kad tiks pirktas kontaktlēcas internetā?

 

Tad, kad tika izgatavotas lēcas acīm, tajā brīdī pilnīgi izmainījās indivīdu izpratne par redzes problēmu korekciju. Tālredzīgie un tuvredzīgie pacienti jau var droši braukt ar mašīnu, sportot, peldēt un saredzēt dažāda veida afišas un citus uzrakstus, nenēsājot brilles. Taču kā kontaktlēcas radās?
Droši vien tas liekas neticami, bet centieni radīt kontaktlēcas bija jau uzsākti 16. gs. beigās un tas bija paša L. da Vinči mēģinājums. No viņa palikušajos pierakstos bija 1508. gada skices, kur attēlota ierīce, kas paredzēta redzes koriģēšanai. Pierakstos rakstīts, kad sava veida lēca jāuzliek tieši uz acs un ierīce palīdzēs redzēt. Šodien zinātnieki jau ir pilnībā pārliecināti, kad tieši dotais Leonardo izgudrojums kļuva par šodienas kontaktlēcas paraugu.
Taču da Vinči izgudrojums tad nemaz nedabūja piekrišanu un uz apmēram 400 gadiem tika aizmirsts. Tikai 1887.g. vācu stikla pūtējs F. Mullers izmantoja Leonardo ieceri. Viņa lēcas acīm bija protēzes, kas atdarina acs formu. Lēcas daļa, kura ir uz acs baltuma, bija izgatavota no balta stikla, bet daļa, kas ir virs pašas zīlītes , bija caurspīdīga.
Taču pa īstam liels sasniegums bija, kad tieši Kevins Tauhey 1947.gadā izveidoja pirmās lēcas ar nelielu diametru, kas aptvēra tikai acs radzeni, šīs kontaktlēcas tika izgatavotas no plastmasas, un tās nebija līdzīgas stiklam. Un tad kontaktlēcas pārtapa par tādām, kādas tieši tās mēs redzam uz šodienu.

Savukārt šodien pat var iegādāties kontaktlēcas internetā, bez šaubām, kad Jūs zināt, kādas Jums vajadzīgas. Taču pastāv pat tāda veida kontaktlēcas interneta veikals, kur ir acu ārsti, kuri var arī pārbaudīt acis un izrakstīt receptes. Pasaule attīstās un paliek ērtāka. Un, ja agrāk pašas pirmās lēcas bija tiešām ļoti padārgas, taču tagad lēcas cena patīkami pārsteidz.

Kontaktlēcas internetā vai salonā, kā tad nepazust piedāvājuma dažādībā?

Visas kontaktlēcas internetā vai optikas salonā tiks dalītas dažādos veidos, tipos atkarībā no mērķa, materiāla, nēsāšanas ilguma vai nomaiņas termiņa. Viennozīmīgi tas ietekmē ne tikai Jūsu izlases kritērijus, bet, protams, arī kontaktlēcas cenas būs atkarīgas tieši no šiem kritērijiem.

Lēcas acīm pēc materiāla parasti tiek iedalītas cietās vai mīkstās lēcās. Cietas var būt gaisa caurlaidīgas un nē. Bet mīkstas lēcas acīm jau ir visbiežāk sastopamas mūsdienu lietotāju vidū un tās ir hidrogēla vai silikona hidrogēla lēcas, šeit ir arī astigmātiskās lēcas.

Pēc nēsāšanas tipa, kontaktlēcas jau var dalīt kā viendienas, ko vakarā izņem, elastīgas, kuras izņem pēc dažām dienām, ilgstošas un nepārtrauktas, kuras tiek valkātas līdz pat trīsdesmit dienām.

Kontaktlēcas var iedalīt pēc nomaiņas termiņa: tradicionālās lēcas, kuras nēsā no sešiem mēnešiem un līdz pat vienam gadam. Plānveida kontaktlēcas – vienas dienas, divu nedēļu, mēneša lēcas. Protams, vienas dienas lēcas cena jau būs lielāka ilgtermiņā nekā, piemēram, 30 dienu. Tomēr vienas dienas lēcas tad ir piemērotas īpaši jūtīgām acīm.

Vēl lēcas iedalās pēc krāsas un pēc šī faktora kontaktlēcas interneta veikals var piedāvāt gan tās, kas nemaina krāsu, tā arī tonētas, kā arī krāsas ar nelielām vai diezgan ievērojamām acu krāsas izmaiņām. Kontaktlēcas, kas domātas vien acu krāsas maiņai, var ražot ar nulles dioptriju.

Kā var redzēt kontaktlēcas internetā vai jau optikā ir ļoti dažādas, būs sākumā vienīgi jāsameklē savs variants!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *