LATVIJAS DABAS MĀTES DĀVANA – SMILTSĒRKŠĶI!

Smiltsērkšķis ir viena no dabas bagātībām ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Ar vien biežāk to izmanto gan sava uztura papildināšanai, gan medicīnā un skaistumkopšanā. Tās izmantoja jau senajās Ķīnas un citu austrumu zemju civilizācijas kā dziedniecisku elementu to laiku medicīnā. Dzīvojot tehnoloģiju un nebeidzamu iespēju laikmetā, mēdzam aizmirst par to, ka daba mums jau ir devusi visu nepieciešamo, tikai nepieciešams to likt lietā. Smiltsērkšķu popularizēšana pēdējos gados ir ļāvuši šai odziņai atgriezties no aizmirstības. Tās var lasīt paši vai izvēlēties iegādāties – iespēju tikt pie smiltsērkšķiem, nudien netrūkst. Smiltsērkšķu ogas un to produktus ir iespējams iegādāties arī internetā.

KĀ LIETOT SMILTSĒRKŠĶU OGAS ĒDIENU PAGATAVOŠANĀ?
Jau senās pasaules civilizācijas smiltsērkšķus izmantoja gan medicīnā, gan pārtikā. Šīs ogas ir lieliska iespēja ēdiena garšu padarīt bagātīgāku ne tikai desertiem, bet arī pamatēdieniem. Smiltsērkšķu receptes saldajiem ēdieniem ir ļoti daudz. Piemēram, ogas kalpo kā lielisks un vitamīniem bagāts pildījums pankūkām, želejām, pīrāgiem, pat tējām, kokteiļiem un par modes lietu kļuvušajiem smūtijiem. Pamatēdienos smiltsērkšķus var lieliski kombinēt ar putnu gaļas ēdieniem kā piedevu, salātos, čatniju gatavošanai un smiltsērkšķu marinādes un mērces garšos lieliski ar cūkgaļu un liellopa gaļu. No smiltsērkšķiem ir iespējams pagatavot arī etiķi, ar ko apslacīt salātus un uzlabot ēdiena kopējo garšu.
Ziemas krājumu gatavošanā, smiltsērkšķis var būt lielisks palīgs. Mērces un dažādi ievārījumi, marinējumi ir tikai maza daļa no visa, turklāt, smilsērkšķu eļļa ir lielisks, vitamīniem bagāts konservants.

SMILTSĒRKŠĶU SULAS UN EĻĻAS VEIKALOS.
smiltsērkšķu sula un smiltsērkšķu eļļa ir populārākie, no smiltsērkšķiem gatavotie produkti. Šos produktus var izmantot ne tikai gatavojot, bet arī lai lutinātu savu ādu stiprinātu imunitāti. Produkti parasti ir nopērkami koncentrētā veidā un uz kopējo maltītes pagatavošanas reizi, ir nepieciešamība izmantot pavisam nelielu daudzumu. Produkti, kas pieejami iegādei ir dažādi – ogas, eļļas, sulas, saldētu sulas kubiciņi, turklāt, ja pirksiet vairumā, cena būs zemāka! Cenas ir dažādas – puslitrs sulas maksā, aptuveni, 3,50 eiro, savukārt eļļa, aptuveni 7-8 eiro par 250 mililitriem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *