Mājas apsardzes varianti

Ikgadu Latvijā notiek desmitiem tūkstošu ielaušanās gadījumu. Pēc statistikas redzams, kad iebrucēji galvenokārt iekļūst mājā, izsitot durvju slēdzeni vai piemeklējot atbilstošu atslēgu, vēl kāds izplatīts variants ir iebrukšana pa logu vai caur ventilāciju un balkoniem, retāk tie izmanto agresīvas ārdurvju uzlaušanas metodes. Noziedznieku profesionalitātes līmenis un asais prāts jau ar katru jaunu dienu pilnveidojas, pie tam zādzību skaits palielinās brīvdienās un skolēnu brīvdienās. Tāpēc savam sirdsmieram, vajadzētu padomāt tieši par mājokļa drošību un izpētīt, kādi tad drošības risinājumi ir pieejami. Noderīga mājās ir arī seifu noma !

Apsardzes veidi un izvēles iespējas

Vēlaties labāk pasargāt māju vai dzīvokli? Šo varētu nodrošināt sekojoši drošības risinājumi – teritorijas aizsardzība jau ar speciāli apmācītiem cilvēkiem un to sauc – fiziskā apsardze, vēl ir tehniskā apsardze, dažādi inženiertehniskie varianti un arī kombinētie drošības pasākumi. Tieši ar ko tie atšķiras viens no otra varēs lasīt tālāk.
Īpašumu sargā specializētie dienesti un to apsardze – šī apsardzes metode arī tiek dēvēta kā fiziskā apsardze, pie tam šo jau var īstenot divējādi: pielietojot uzņēmumus, kas specializējas objektu aizsardzībā, vai sameklēt atsevišķu sargu. Uzņēmumi, kas piedāvā cilvēkiem fiziskās apsardzes pakalpojumus, pašu darbu īsteno kvalitatīvi un vēl efektīvi, pie tam šādu firmu speciālisti tomēr ir speciāli apmācīti un tiem jau ir vajadzīgie aizsargāšanās līdzekļi (munīcija, apģērbs kā arī aprīkojums). Šādas aizsardzības organizēšanas darbs būs saprotams, kaut gan salīdzinoši dārgs. Lētākais veids būs sargs, ko tad arī varētu nolīgt caur apsardzes firmām.
Savukārt, tehniskā apsardze ir tāda sardze, kur ir pielietota signalizācijas uzstādīšana, kur visi signāli nonāk uz “pulti”. Galvenie instrumenti objekta aizsardzībai būs īpaši trauksmes signalizācijas sistēmas sensori. Šīs ierīces ir uzliktas pa aizsargājamās teritorijas perimetru un trauksmes gadījumā ziņo dienestam. Turklāt un šinī gadījumā pastāv divi varianti, kurā viens ir līguma noslēģšana tieši ar kompāniju, kurā īpaši norīkots darbinieks seko situācijai Jūsu majoklī. Otrs variants būs, kad tieši ziņa nonāk uz īpašnieka telefonu ar signālu par situāciju.
Mājas apsardze pielietojot inženiertehniskos līdzekļus – šeit tiek lietoti metāla režģi, žalūzijas un triecienizturīga plēve. Šis variants nenoliedzami ir lētāks un arī salīdzinoši labs, tajā pat brīdī uguns nelaimes gadījumā var būt radies slazds pašam sev, bet protams, tas ne vienmēr arī aiztur laupītājus.
Pats pēdējais veids ir apvienotie jeb kombinētie drošības risinājumi, šajā gadījumā var tikt apvienoti divi vai vairāki aizsardzības veidi. Šajā gadījumā var būt pilnīgi drošiem tiešām par labu mājokļa drošību.

Kādi tieši priekšnosacījumi jāpielieto izvēloties apsardzi?

Biznesmeņi ar pieredzi, kas jau bija sadarbojušies ar vairākām apsardzes firmām, uzsver, kam jāvērš uzmanība, izvēloties šāda tipa uzņēmumu:
1) Pieredze. Tas ir dabiski, jo bez šaubām tieši pieredze atspoguļojas profesionālajā izaugsmē, kā arī pieredzējuši firmas darbības laikā daudz palielina savas iespējas.
2) Klienti. Labs apsardzes uzņēmums izceļas ar milzīgu klientu auditoriju, un svarīgi ir tieši pastavīgie klienti.
3) Darbinieki. Aizsargājot daudzus objektus un personas, protams, ir nepieciešams ne vien ievērojams speciālistu daudzums, taču arī sakomplektētas ātrās reaģēšanas komandas, kas būs gatavas izbraukt pēc pirmā trauksmes signāla jebkurā diennakts laikā.
4) “Pults” tehniskā apsardze. Šis ir viens no aspektiem, kas atšķir no citām labu apsardzes kompāniju. Drošības panelis sniedz iespēju saņemt trauksmes signālu pat tad, ja objektā neviena nav, bet signāls sāk darboties.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *