Mūsdienīga acu pārbaude mūsu valstī

Daudzi klienti līdz galam nesaprot ar ko gan atšķiras optometrists un tāds ārsts, kā oftalmologs, vai kas tad ir optiķis. Tas jau ir tāpēc, ka diezgan daudzus gadus jebkurš acu ārsts tika saukts tieši par okulistu. Pēc gadiem, daudzas medicīnas iestādes uzsāka lietot jauno terminoloģiju, savukārt klienti palika nesaprašanā, kas jau ir kas vai pie kura speciālista tad ir tieši acu pārbaude. Tālāk rakstā mēģināsim tikt skaidrībā, ar ko tad nodarbojas visi šie speciālisti, starp kādam tad specialitātēm ir atšķirība, bet kur viņas nemaz nav(spied te – acu ārsts bērniem). Kā arī varēsiet uzzināt, kā tad atrast profesionāli, kā arī kam tad pievērst īpašu uzmanību.

Optometrists, oftalmologs vai okulists un kā tie atšķiras?

Tad kādi tieši eksistē acu speciālisti? Senāk jau bija viens ārsts okulists, pie kura arī devāmies pārbaudīt redzes dzidrumu, mūsdienās acu speciālisti veic konkrētas funkcijas, atbilstoši savai specialitātei. Optometrists ir speciālists, kas tad darbojas ar redzes slimībām, savukārt, kam ir medicīnas personas sertifikāts atbilstoši savai kvalifikācijai, kas tad ir jāatjauno ikreiz pēc 5 gadiem. Šis ārsts izmeklē kopējās problēmas, kad būs veikta redzes pārbaude, strādājot gan ar redzi, kā arī jau ar pašu acs orgānu. Šis speciālists jau var nozīmēt pat koriģējošās brilles vai lēcas. Bet, kad tiks konstatētas problēmas, ārsts klientu novirza jau uz pašu ārstēšanu. Šo ārstēšanu veic oftalmologs acu ārsts. Šis speciālists ir okulists, kura uzdevumos tiek iekļauta redzes pārbaude, ārstēšana, diagnostika, medikamentu nozīmēšana, kā arī ir tāda veida oftalmologi – acu ārsti, kas veic acu operācijas. Pie tam šie speciālisti palīdzēs izvēlēties koriģējošās brilles vai lēcas acīm. Un visbeidzot optiķis, kas nav ārstnieciskā persona. Šis speciālists strādā ar izrakstīto recepti, ko dabūjāt no oftalmologa ārsta vai optometrista. Optiķis spēs izveidot brilles pēc receptes, sataisīt rāmjus, protams, arī piemeklēt brillēm materiālus. Ir arī saistīta profesija: optometrists, kas ir arī optiķis. Šis ārsts var pārbaudīt redzi un izgatavot attiecīgās brilles.

Acu ārsts – uz ko tieši skatīties, kad meklējat?

Tad, kad ir nepieciešams acu ārsts, pirmais, kas tieši ir jāsaprot – nepieciešama ārstēšana vai parasta acu pārbaude. Tādējādi arī sapratīsiet, kāds tieši speciālists nepieciešams – oftalmologs vai optometrists. Ja optometrists pārbaudīs acu redzi, bet jau oftalmologs veiks ārstēšanu. Savukārt, ja jūtat, ka brilles kļuva diezgan vājas, varētu būt, kad Jums pietiks arī ar optiķi – optometristu, kas varēs pārbaudīt Jums redzi, kā arī uzreiz izgatavot koriģējošās brilles. Katrā izkārtojumā, kā oftalmologs, tā arī optometrists jau ir ārstnieciskā persona un viņiem jau ir jābūt kvalifikācijas sertifikātiem, kurus varētu pārbaudīt. Nākamā lieta būtu atrast klientu atsauksmes par acu ārstu. Nenoliedzami, vienmēr būs parocīgi, ja var attālināti pieteikties tieši uz konsultāciju, kā arī vietnē uzreiz redzēt cenu acu pārbaudei. Acu redze tomēr ir nozīmīga lieta, tādēļ tas būtu jāuztic vienīgi profesionālim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *