Mūsdienu ģeodēzija un tās attīstība

Ģeodēzija tad ir zinātnes nozare par tādu lietu kā zemes mērīšana. Ģeodēzisko un topogrāfisko pētījumu laikā iegūtos datus izmanto, priekš tam, lai uztaisīt kartes vai plānus, projektējot rūpnieciskos un parastos objektus. Protams, topogrāfija vai arī mērniecība ļauj izveidot GPS navigacijas sistēmas un pateicoties tam var precīzi izmērīt attālumu starp ēkām, noteikt, kur ir robežas starp reģioniem, pilsētām un valstīm. Speciālists, kurš tad veic šo darbu, ir tieši mērnieks. Viņa uzdevumos ietilpst topogrāfija un ģeodēzija, kā arī šobrīd Latvijas mērnieks ir diezgan populāra profesija.

Vairāk lasi – https://www.geodezists.lv/pakalpojumi/

Ģeodēzija kā arī tās sadaļas

Bez šaubām, kad ģeodēzija jau ir salīdzinoši liels termins, bet dažādiem uzdevumiem bija izdalīti konkrētas tās daļas, lai īstenotu iecerēto. Ir izdalīta augstākā ģeodēzija, kur tad mērnieks veic mērījumus zemeslodes apmēros, nākamā ir zemākā jeb topogrāfija, kas ir mērniecība, priekš tam, lai noteikt savstarpējo attālumu un lielumu netālu esošiem objektiem. Bez šaubām ir vēl kartogrāfija un inženier ģeodēzija, kurā kartogrāfija palīdz veidot kartes, savukārt otro sfēru pielieto inženierijā, būvniecības procesos un tamlīdzīgi. Pie mums ir zemes kadastrs, kur, pēc tāda procesa kā kadastriālā uzmērīšana veikšanas, tiek apvienota informācija par zemes īpašumiem un apmēriem, kā arī pastāv meliorācijas kadastrs, kur jau dati ir par ūdensnotekām, aizsargdambjiem, sūkņu stacijām, drenāžas sistēmām valsts līmenī.

Kur var tikt piedāvāti dažādi zemes ierīcības projekti?

Nepieciešams veikt celtniecības darbus, tāpēc būs nepieciešami detalizēti plānojumi un zemes ierīcības projekti? Jums jāatrod tāds Latvijas mērnieks, kas piedāvā pilnu kvalificētu palīdzību un arī pats ir profesionālis, jo mērniecība jeb topogrāfija ir tieša zinātne, kas pieprasa pastiprinātu vērību. Ja Jums vajadzīgs jauns zemes robežu plāns, ko prasa zemes kadastrs, tad Jums arī nepieciešams mērnieks. Lāzerskenēšana un 3d skenēšana ļauj pat skenēt objektus, ko ir jārestaurē. Kad klients nonāk pie secinājuma, ka viņam nepieciešama topogrāfija cena tai nemaz nav īpaši maza, ņemot vērā to, ka Latvijas mērnieks īsteno lielu daudzumu profesionālu darbību. Kaut gan ieteicams salīdzināt vairākas kompānijas, lai atrastu to labāko. Taču jāsaprot, ka vērtīgs Latvijas mērnieks ir profesionālis ar daudzu gadu pieredzi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *