PĀRVĒRT SAULES ENERĢIJU ELEKTRĪBĀ!

Pasaulē ar vien populārāki kļūst saules paneļi, kas tiek uzstādīti kā alternatīvās elektroenerģijas ieguves vietas gan privātmājām, gan nelielām biroju ēkām. Saules paneļu uzstādīšana sniegs vislielāko artavu, ja tiks uzstādīti virzienā uz dienvidiem, vislabāk uz jumta, taču, ja tā nav opcija, tad nepieciešams vismaz 14m2 liels laukums uz zemes. Saules kolektoru saražoto elektroenerģiju var izmantot gan kā alternatīvo, gan centrālo enerģijas avotu, tādējādi vienalga ietaupot. Saražotās elektroenerģijas daudzumu nosaka kolektoru skaits, tiesa gan, parasti iesaka izvēlēties paneļu skaitu, kas saražo gadā vidējo patērētās enerģijas daudzumus. Bez Sadales Tīkla pieslēguma neiztikt(izvēlies te – https://www.ivsolar.lv/). Saules paneļi ir ļoti universāli – tie uzkrāj enerģiju arī lietainās dienās un apmākušos laikapstākļos, sniegs no tiem nokūst pats un putekļus noskalo lietus. To, cik aptuveni izmaksātu paneļu uzstādīšana jūsu īpašumā, iespējams noskaidrot aprēķina kalkulatoros.

KAD UN KĀ LIETOT SAULES SARAŽOTO ELEKTRĪBU?

Ņemot vērā to, ka saules paneļu uzstādīšana ir salīdzinoši dārga, daudzi izvēlas iespēju izmantot banku finansēšanas piedāvājumu. Pirms lēmuma pieņemšanas, ir iespējams veikt aprēķinus par aptuvenajām izmaksām. Ir daži rādītāji, ar kuriem jārēķinās, lai varētu izlemt par to, vai saules paneļu uzstādīšana īpašumam vispār ir piemērota – vidējais patērētās enerģijas daudzums gadā, vieta, kur tiks ierīkoti paneļi (jumts vai zeme), nepieciešamais paneļu skaits. Ir maldīgi uzskats, ka pēc iespējas lielāks saražotās enerģijas daudzums ir labi. Vasarās un pa dienu ir lieliski izmantot saules elektroenerģiju, taču visos citos dienas posmos – enerģiju no kopējā tīkla. Pašlaik, provizoriski aprēķini liecina, ka šāda veida investīcija atmaksājas 10 gadu laikā, savukārt vidējā cena, atkarībā no paneļu skaita un uzstādīšanas vietas ir 6 -10 tūkstoši eiro.

KĀ NOTIEK PANEĻU IERĪKOŠANA?

Pirms uzstādīšanas tiek veikta elektroenerģijas patēriņa analīze, objekta apsekošana un piedāvāti individuāli tehniskie risinājumi. Tikai pēc tam tiek veikta būvprojekta izveide. Pašu paneļu uzstādīšana prasa vienu vai divas darba dienas, atkarībā no to skaita. Nevajag aizmirst apmeklēt būvvaldi, lai saskaņotu projektus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *