Pērk un arī pārdod mežus un cirsmu.

Meži sastāda lielu procentuālo daļu no Latvijas sauszemes. Daba noteikti ir mūsu valsts vizītkarte un, protams, to nereti ir apstiprinājuši arī ārzemju tūristi. Zaļie meži pie mums var piederēt gan privātpersonām, gan uzņēmējiem, turklāt tos ir atļauts iegādāties un pārdot, tiesa gan, jebkurš mežu un cirsmu pirkšanas un, protams, pārdošanas gadījums ir savādāks kā arī noris atšķirīgi. Latvijā noteikti ir aktīvs mežu likums, kurš dažos punktos arī ietekmē un arī piedāvā ieskatu mežu un cirsmu pārdošanas procesā. Kas jāņem vērā, ja gribat pārdot mežus?

 

Kas ietekmē meža cenu?

Mežu rentablitāte spēlē lielu lomu mežu kopējā cenā. Tā interesē ne vien tajos gadījumos, kad klients ir privātpersona, bet arī valsts. Kubatūra un arī ceļu tuvums noteikti ir nozīmīgi aspekti, ja pārdodat cirsmu. Latvijas Valsts Meži visos laikos nosaka augstāko vērtību ko varētu piedāvāt par mežu zemi kā arī ievērojami augstāku cenas piedāvājumu no privātpersonām saņemsiet reti.. Jo vairāk klientu interesēsies par konkrēto mežu zemi, jo lielāka iespējamība saņemt augstu meža zemes cenas piedāvājumu.

 

Kā pārdot cirsmas?

Cirsmas pārdošana ir ļoti pierasts darījumu veids. Tās cenas ir dažādas un arī to, tā pat kā mežu cenas, ietekmē dažād faktori, it sevišķi mežu veids un atrašanās vieta, un arī vai izcirtumam seko jaunaudze. Cirsmas, pirms pārdošanas, jādasto – jāizmēra kubatūra m3, lietojot koku augstumu un caurmēru realitātē. Interesenti meža un arī cirsmu pirkšanai un pārdošanai būs vienmēr, jo kokapstrāde mūsu valstī ir ārkārtīgi populāra.

 

Kā nosaka meža cenas?

Galvenā mežu vērtība ir tas, kādi koki aug mežā kā arī kur tas atrodas. Tā cena par Ha spēj būt pat 8 tūkstoši eiro, bet tas ir īpaši vērtīgu apstākļu kombinācijā. Visvērtīgākie ir skujkoku meži, bet mazāk vērtīgie meži aug pie jūrām un arī upēm. Tā vērtēšana var tikt uzticēta gan valsts uzņēmumu darbiniekiem, gan arī privātiem uzņēmumiem, kas ar to nodarbojas ikdienā. Mežu cena, bieži vien, tiek piedāvāta balstoties uz VMD kritērijiem.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *