Smiltsērkšķi – dabas lielā bagātība, kas padara labāku veselību

Tieši Himalaju augstienes var būt uzskatīti tieši par šī auga dzimteni. Šī reģiona iedzīvotāji smiltsērkšķus dēvē jau par “svētajiem augļiem”. Ķīnā tas labums, ko tieši sniedz smiltsērkšķu ogas, ir atklāts jau 12 gs. un saskaņā ar to mongoliešu ticējumu, pats Čingishans un arī tā karavīri pirms katras uzvaras cīņas izmantoja konkrēti šīs ogas. Smiltsērkšķu augļi un arī to neatkārtojamība jau ir zināma arī mūsdienās. Koši oranžajās ogās pētnieki jau ir atraduši apbrīnojamu Omega elementu klātbūtni: Omega-3, -6, -9 un arī reti sastopamās Omega-7 skābes, protams, arī tās ir pārpilnas jau ar minerālvielām un vitamīniem. Tāpēc vairākās valstīs daudzus gadsimtus smiltsērkšķi jeb zelta koks tiek izmantoti, priekš tam, lai uzlabotu imunitāti, pazeminātu holesterīnu, palēninātu vecuma pazīmes un dziedētu daudzas ādas kaites.

Sastāvdaļas un vēl auga iezīmes

Smiltsērkšķi šeit ir ļoti iecienīti medicīnā, šis jau ir saistīts tieši ar vitamīniem un minerālvielām, kuras ir šī auga sastāvā, bet lielākoties pašas smiltsērkšķu ogas jau ir pazīstamas ar lielo C vitamīna saturu, kas 100 ga ir pat 200-316 mg.
Vitamīni: A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, C, E, K un PP.
Minerālvielas: Fe, K, Mg, Ca, P, Na, al, S, B, Ti, Si.
Bez tam smiltsērkšķi jau ir mononepiesātināto taukskābju kā arī aktīvi bioloģisko minerālvielu krātuve. Klāt vēl vitamīniem viņi satur fitoncīdus, pektīnus, unikālas organiskās skābes, dažādus makroelementus un mikroelementus. Interesanti, ka šī auga miza satur “prieka hormonu” – serotonīnu, kas ir un būs ķermeņa aizsardzība pret depresiju un arī citiem gara traucējumiem.
Klāt vēl pie visa uzskaitītā, pašas smiltsērkšķu ogas tās īpašības saglabā ne vienīgi, kamēr viņas ir svaigas, bet arī sasaldētas – 6 mēnešus. Būtisks fakts – vitamīni smiltsērkšķos nepazūd arī saldētā veidā.
Smiltsērkšķi jeb zelta koks bieži tiek dēvēti arī par sieviešu ogām, lai gan augļi ļoti labi ietekmē arī vīriešu veselību. Produkts tomēr ir maz kaloriju un tas ir dietologu ieteikts. Zinājāt, ka smiltsērkšķu ogas uz 100 gr satur tikai 80-82 kalorijas.
Bez šaubām smiltsērkšķu sastāvs tomēr ir unikāls. Tie palīdz slimību ārstēšanā un profilaksē, tā arī jaunības saglabāšanā.

Smiltsērkšķu ogas un to ietekmēšana un arī pielietošana

Senos laikos dziednieki tieši smiltsērkšķu ogas lietoja vairāku kaišu dziedniecībā. kā piemēram, smiltsērkšķu sula bija izvēlēta zarnu traucējumu dziedniecībā vai arī kuņģa sekrēcijas samazināšanā. Smiltsērkšķu ievārījums tika ieteikts dzeršanai cukura diabēta, reimatisma, vitamīnu trūkuma un gremošanas problēmu situācijā. Arī šodien smiltsērkšķu eļļa un sula tiek pielietota veselības uzlabošanai, turklāt tās cena nebūs tik ļoti augsta.
Smiltsērkšķu ogas ideāli ir piemērotas desertu gatavošanā kā arī priekš smiltsērkšķu sulas pagatavošana mājas apstākļos. Neskaitāmas receptes atrodamas web vidē. Ja vēlaties, iespējams nopirkt jau gatavu produktu, daudzveidīgā klāsta pieejama pie tam arī smiltsērkšķu tēja un smiltsērkšķu ievārījums, dažādas mērces un konfektes.
Estētiskajā medicīnā smiltsērkšķu augi tiek plaši pielietoti pret grumbām, tumšiem lokiem ap acīm, kā arī pret matu izkrišanu.
Acīmredzams, šī veida dabas dāvanas izmantošana ir un būs diezgan daudzpusīga, kaut gan pirms sākt aktīvu lietošanu, būtu ieteicams konsultēties ar ārstu, ja esiet grūtniece vai arī Jums ir kādas gremošanas problēmas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *