Smiltsērkšķu ogu izmantošana

Smiltsērkšķis – pārsteidzošs augs, kas dalās arī ar cilvēkiem ar savu dziedinošo spēku. Pati smiltsērkšķu oga līdzīga vitamīnu tabletēm. Smiltsērkšķi patiešām ir pilni ar vitamīniem un citām vielām. Tie ir ļoti ražīgi, tās zari, kas ir smagi no augļu daudzuma, parasti ir ļoti zemi. Smiltsērkšķu ogām ir ārstnieciskas īpašības, tās ļaus tikt vaļā no daudzām kaitēm. Smiltsērkšķiem patīk saulaini pakalni, taču tie aug arī upju krastos. Smiltsērkšķim ne visai patīk purvi. Smiltsērkšķi ir izturīgi un spēj augt pat salā, tāpēc arī Latvijā to audzēšana nesagādā problēmas.

Aplūko produktus – http://amberfarm.lv/

Smiltsērkšķu augļi ir vērtīga vitamīnu lāde, ko izmanto smiltsērkšķu sulas, sausa mīkstuma pagatavošanai, lai, savukārt, no tā pagatavot smiltsērkšķu eļļu. Tas, kā tiek ražota šī smiltsērkšķu eļļa, ietekmē produkta cenu. Pati smiltsērkšķu eļļa tiek pielietota kā antiseptisks līdzeklis brūču apstrādei. Efektīvi ir elpošanas procedūras izmantojot smilstērkšķu eļļu. To parasti iesaka pacientiem ar izlgstošām elpošanas ceļu slimībām. Smiltsērkšķu sulu pielieto dietologi, jo tas ir produkts, kas ir pilns ar minerāliem un vitamīniem, un tas tiek daudz izmantots pareizā uztura nozīmēšanā.

Smiltsērkšķu receptes

No svaigām smiltsērkšķu ogām gatavo biezeni, sulas un kompotus. Šos augļus var žāvēt, saldēt un ar cukuru konservēt. Sievietēm smiltsērkšķi sniedz ļoti lielu nozīmi. Kā piemēram, ginekoloģisko slimību ārstēšanā tiek pielietota smiltsērkšķu eļļa, sveces vai zāles, kuru pamatā ir šī auga ekstrakts. Pie tam smiltsērkšķu eļļu izmanto arī kosmētiskajās procedūrās, kur cena ir atbilstoša. Vīriešiem tiek ieteikts ēst smiltsērkšķus īpaši pēc 40 gadiem, lai izvairītos no problēmām ar potenci. Tos varat izmantot jebkurā formā – svaigus vai žavētus, vārīt smiltsērkšķi, dzert sulas dzērienus. Acīmredzamas ir arī smiltsērkšķu priekšrocības grūtniecēm. Smiltsērkšķis uzlabo imūnsistēmu, cīnās ar baktērijām un vīrusiem. Tam ir augsts folijskābes saturs, kas ir svarīgi mazuļa attīstībai. Paātrina ādas atjaunošanos un pasargā grūtnieci no lieka tonusa, jo sastāvā ir B6 un magnijs. Stabilizējiet hemoglobīna līmeni. Bez tam, ka smiltsērkšķis var būt neapstrīdams zāļu aizstājējs, tam ir blakusparādības, kas nozīmē, ka grūtniecēm nozīmēt var vienīgi dakteris. Smiltsērkšķi lieto arī bērnu slimību laikā. Bet katru reizi jāpārbauda, ka ārstēšana nedarīs pāri, pārbaudot ārstnieciskā auga panesību.

Smiltsērkšķu ražotājs

Smiltsērkšķi ir ļoti iemīļoti visā pasaulē. Smiltsērkšķu ogas tika radītas Mongolijā, Tibetā, Himalajos un Altaja apvidū. Savukārt, Latvijā tos saka audzēt tikai divdesmitā.gadsimta 70. gados. Pieaugot veselīgā dzīvesveida piekritēju skaitam, pēdējā laikā smiltsērkšķu ogas audzē ļoti daudz. Pieprasījums sekmēja to, ka arvien vairāki zemnieki audzē smiltsērkšķu ogas un sāk gatavot no tā produktus, kā piemēram, smiltsērkšķu eļļu un noteikt produkcijai savu cenu, kas būs pieemama tirgū. Latvijā saimniecībai jabūt pārbaudītai, par to liecina esošās apliecības un dalība Latvijas augļkopju asociācijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *