Acu pārbaude – kā var nekļūdīgi atrast ārstu?

Okulists – acu ārsts ir viens no tiem speciālistiem, kas būtu jāapmeklē vismaz reizi gadā. Īstenībā bērniem, piemēram, acu ārsts ir nepieciešams un pat ir skolas, kur ārsts tiešām var atbraukt uz pašu izglītības vietu. Mēs visi, bez šaubām, gribam, lai mūsu acis izmeklētu speciālists, kas varēs ieraudzīt arī vismazāko problēmu. Ikgadēja redzes pārbaude ļauj diagnosticēt novirzes pašā sākumā, tādējādi tiešām var izvairīties no dažādām veselības novirzēm(uzzini vairāk te – https://www.redzesparbaude.lv/optometrists/). Kā tieši atrast ārstu, kā arī uz ko tad akcentēt savu uzmanību, mēģināsim uzzināt tālāk.

Ārsts acīm – atšķirības specialitātē

Tad kādi tieši ir redzes speciālisti? Agrāk jau bija viens speciālists okulists, kur arī devāmies pārbaudīt redzi, taču tagad acu ārsti veic noteiktas darbības, saskaņā ar savu profesiju. Piemēram, optometrists būtu speciālists, kas tieši strādā ar acu slimībām, savukārt, kam būs medicīnas personas sertifikāts atbilstoši savai kvalifikācijai, kurš ir jāatjauno ik pēc 5 gadiem. Šis ārsts izmeklē kopējās problēmas, ja tiks izdarīta redzes pārbaude, darbojoties kā ar pašu redzi, kā arī jau ar pašu acs orgānu. Šāds acu ārsts jau var izrakstīt pat brilles un kontaktlēcas. Un, ja tiks identificētas slimības, optometrists klientu novirza jau uz ārstēšanu. Šo procesu īsteno oftalmologs acu ārsts. Šis speciālists ir ārsts, kura uzdevumos ietilpst redzes pārbaude, diagnostika, slimību ārstēšana, preparātu izrakstīšana, un jau ir tāda veida oftalmologi, kas veic operācijas uz acīm. Bez tam šie speciālisti palīdzēs izvēlēties koriģējošās brilles vai lēcas acīm. Un optiķis, kas nav ārstnieciskā persona. Šis speciālists strādā jau ar izrakstīto recepti, ko dabūjāt no oftalmologa vai arī optometrista. Pats optiķis var izgatavot brilles atbilstoši receptei, salabot rāmjus brillēm, kā arī izvēlēties brillēm materiālus. Pastāv pat saistīta profesija: optiķis-optometrists. Šis ārsts drīkst pārbaudīt acis, kā arī izveidot attiecīgās koriģējošās brilles.

Kam tieši vērst uzmanību, meklējot speciālistu?

Ir un būs cilvēki, kam jau daudzus gadus atrasts savs acu ārsts, taču, ko tad pasākt brīdī, ja ir vajadzīgs oftalmologs vai optometrists, piemēram, un nav saprotams meklēšanas virziens? Bieži vien, kad vajadzīga acu pārbaude, mēs jautājam paziņām. Gadījumā, ja nespēj sniegt palīdzību draugi, tad visbiežāk redzes speciālists tiks izvēlēts online. Mūsdienās konkrēti par okulistiem arī var noskaidrot informāciju kā par sertifikāta esamību, kas būtu pirmais, kas jāpārbauda, gan arī, vai, piemēram, eksistē jebkādas sūdzības par izvēlēto speciālistu. Klīnikām jau ir to mājas lapas, kur arī reizēm jau ir aprakstīta ārsta izglītība un sertifikāti. Un tieši pats galvenais tad ir medicīniskās personas sertifikāts, turklāt viņam tomēr ir jābūt, kā oftalmologam, tā arī optometristam. Bet, ja Jums vajadzīga ikgadējā redzes pārbaude, droši ejiet tieši pie optometrista, taču, gadījumā ja ir jebkādas slimības iezīmes vai arī vēlaties iedziļinātu izmeklēšanu, tajā gadījumā nepieciešams jau būs oftalmologs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *