KO KURINA AR BRIKETĒM UN KO AR GRANULĀM?

Kādēļ pavasaris un vasaras sākums ir labākais laiks jauna kurināmā iegādei? Ja iegādājaties slapju malku, tad tai ir labi jāizžūst, lai būtu iespējams to izmantot kā kurināmo. Beidzoties apkure sezonai, ir vislabākais moments, kad novērst visus bojājumus, ja tādi radušies un sagatavoties apkures sezonai, kas sāksies rudenī. Pavasarī kurināmo iegādāties ir visizdevīgāk, jo tiek piedāvātas labas cenas un pat atlaides, taču, ja pērkat malku, jārēķinās, ka tai būs jāžūst. Tas attiecas gan uz malku, gan granulām un briketēm. Starp citu, briketes var būt alternatīva arī parastajam kurināmajam krāsnīs.

Uzzini vairāk – https://building.lv/raksts/apkures-granulas-un-briketes-par-zemakam-cenam-neka-gaze-56967622

Apkures sistēmas veids kurināmā izvēlē spēlē lielu lomu. Krāsnī var izmantot kā briketes, tā malku, taču, granulas gan nebūs pareizais risinājums. Kā saprast to, kurš apkures sistēmas un kurināmā veids ir vispiemērotākais? Mūsdienās liela loma apkures sistēmas izvēlei ir dzīvesveidam,jo tie, kuri mājās ir tikai nogalēs un vakaros, labprāt izvēlas apkures sistēmu, kas neprasa lielu uzmanību, kā tas būtu gadījumos, kad māja tiktu apsildīta ar krāsns apkuri. Arī kurināmajam ir liela nozīme. Malkai ir jābūt sausai un briketēm vai granulām blīvi sapresētām. Ja nometot pie zemes brikete saplīst, tad tā nav īpaši labas kvalitātes, ātri izdegs un neturēsies siltums. Ja ir iespēja, izvēlaties kantainas briketes, jo apaļās izdeg ātrāk. Dūmvada aizsērēšana ir problēma, ar ko katru gadu saskaras daudzi, tādēļ briketes būs labs variants arī šādā gadījumā, jo, kurinot ar kokskaidu briketēm vai granulām, šāda problēma nav tik izteikta.

KĀ ATRAST ĒRTĀKO APKURES SISTĒMAS VEIDU?
Granulām būs nepieciešamas speciāls granulu katls, taču briketes var kurināt arī parastajā krāsnī vai kamīnā. Granulu un brikešu akciju cenas ir ļoti vilinošas. Katrs, kurš ar kurināmo ir saskāries no bērnības, zina cik daudz pūļu prasa malka un kurināšana ar to. Piemēram, apkures katliem pietiek tikt uzpildītiem, aptuveni, reizi nedēļā, taču krāsns jākurina katru dienu, visas dienas garumā, ja ir stiprs sals. Briketes un granulas pārdod jau sausas un gatavas tūlītējai izmantošanai, taču malku, visbiežāk, vēl ir jāžāvē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *