Kolagēns matiem un kauliem

Pats kolagēns ir un būs galvenais strukturālo olbaltumvielu tips organismā, kam tad tomēr ir svarīga loma izturīgu muskuļu, nagu un vēl pārējo organisma audu veidošanā. Bez tam dabiskais kolagēns būs pamats sarežģītākām ķermeņa struktūrām, piemēram, kauliem un zobiem, skrimšļiem un arī iekšējiem orgāniem. Kolagēns saglabā mitruma līmeni ādā, kas tad palīdz būt tvirtai, un arī minimāli aizsargā ādas virsējo slāni no ultra violeta ietekmes. Savādāk sakot, kolagēns tomēr ir svarīga Jūsu dermas sastāvdaļa, bez tās tā vienkārši nevar noturēt savu elastību un veselību. Kāpēc cilvēkiem patīk uztura bagātinātāji, kā arī lietošanā nokļūst dzeramais kolagēns vai pulveris? Jo 30 gados olbaltumvielu sintēze uzsāk ātri samazināties, kas tad noved pie pašas dermas novājēšanas, ļenganuma kā arī sausuma. Uzrodas pirmās saredzamās grumbas, kauli un locītavas paliek vājākas, bet organisma spēja dziedēt pakāpeniski samazinās. Tāpēc kolagēna lietošana paliek jau par katras dienas sastāvdaļu daudziem no mums. Uzzini vairāk šeit!

Kāda tipa uztura bagātinātājs – kolagēns nepieciešams ādai?

Tie uztura bagātinātāji, kuros būs pats kolagēns, pirkt var dažādos iepakojumos, kur ir marķējums: pirmais, otrais, trešais tips. Kopumā tad ir pat divdesmit astoņi dažāda tipa kolagēna veidu, taču cilvēka ķermenis sintezē pirmo, otro, trešo un ceturto tipu. Ražojot kolagēnu, pamatā jau tiek saražoti pirmie trīs. I tipa kolagēns būs nepieciešams ādai, kauliem, cīpslām, acīm, muskuļiem un citam. 2. tipa kolagēnu pielieto skrimšļa veidošanai, kā kolagēns locītavām, bet trešā tipa olbaltums – iiesaistīts asinsvadu ražošanā un šis kolagēns muskuļiem ir arī kārtīgi atbilstošs un arī ādai. Minētie veidi pēc struktūras tomēr ir viens otram līdzīgi. Tie tikai atšķiras pēc aminoskābju montāžas secības un oksilizīna daudzuma. Praksē jau var teikt, kad viena un tā paša tipa savā starpā atšķiras, iespējams to ietekmē pati formula, blakusvielas vai izdalīšanās forma. Kad Jums būtu nepieciešams kolagēns, priekš tam, lai atrisinātu kādu konkrētu problemsituāciju, tajā gadījumā vislabāk atlasīt šeit vispiemērotāko, kā piemēram, kolagēns nagiem, ādai vai, piemēram, kolagēns kauliem, taču, ja vēlaties “visam un profilaksei”, šajā gadījumā labāk būtu izvēlēties to tipu, kur ir dažādas piedevas.

Kolagēns ādai vai pat kauliem – pārdevējs vai ražotājs, kam pievērst vērību?

Šodienas dzīvē jebko varētu iegādāties onlainā, un uztura bagātinātāji pieejami milzīgā variācijā. Kādā veidā var izdalīt to īsto un cik daudz pielietot, kad pasūtat onlainā. Nav būtiski, vai jau Jums vajadzīgs kolagēns ādai, skrimšļiem vai kolagēns muskuļiem, svarīgi būs saprast, kāds tieši ir mērķis. Profilaktiskos mērķos kolagēna lietošana būs pietiekoša arī ar pieciem gramiem, taču ādas novecošanās vai locītavu bojājumu gadījumā, jau var pielietot desmit g ikdienu. Organisma katras dienas vajadzība jau ir II tipa kolagēns četrdesmit mg. Vidēji kurss iet 3 mēnešus. Un pat, kad nepieciešams kolagēns kauliem, nozīmīga ir molekulmasa kompanentiem. Vērsiet īpašu vērību uz vitamīniem. Kolagēna uzsūkšanās nav realizējama bez dažādiem mikroelementiem un arī bez vitamīniem, tāpēc tad ir vēlams, tomēr, lai uztura bagātinātāji iekļautu sevī visas vajadzīgās vielas, sevišķi C vitamīnu. Brīdī, kad nepieciešams dabiskais kolagēns, pirkt to var gan online, tā arī aptiekā. Kaut gan protams internetā būs vienkāršāk, taču vienmēr mēģiniet noskaidrot ko vairāk konkrēti par firmu un, kad nepieciešams vēl tikai uztura bagātinātājs – kolagēns, atsauksmes nedrīkst neievērot, būs detalizēti viņas jāizpēta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *