TELPU APKURES IESPĒJAS MĀJAI

Tuvojas ziema, pie tam ar lieliem soļiem, tālab saprotams, ka aktuāls kļūst jautājums par optimālu telpu apkurināšanu savā mājoklī. Šādos brīžos nedaudz paveicies ir daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem, par kuru telpu apsildi rūpējas namu apsaimniekotājs, pieslēdzot apkuri apkures sezonas sākumā. Bet, ja dzīvojat privātmājā, eksistē daudz un dažādi veidi tam, kā aukstā laikā nodrošināt siltas mājas. Projektējot māju, jebkurš arhitekts, pašā mājas viducī, pat ja tam nav vajadzība, ieprojektēs dūmvadu, lai vajadzības situācijā būtu iespējams mainīt telpu apsildes formu bez liekiem izdevumiem un problēmām. Dūmvads tiek izbūvēts mājokļa vidū, lai tam var piekļūt ērti no ikvienas telpas mājā un dūmvadam pievienot krāsni vai arī kamīnu. Uzzini vairāk šeit!

 

KAMĪNI UN KRĀSNIS MĀJĀM.

Mūsdienās ir iespējams uziet dažādus risinājumus kā apsildīt savu mājokli. Pēdējā laikā populāri ir telpas apsildīt ar elektrību, taču tas ir arī salīdzinoši dārgs prieks, tādējādi, ekonomiski izdevīga alternatīva ir krāsniņas, kamīni, granulu katli un tamlīdzīgi apkures veidi. Istabā sprakšķošs kamīns vai arī krāsniņa vienmēr asociējas ar siltumu un arī  patīkamām emocijām. Nevajag bīties par to, ka krāsns vizuālais izskats varētu kaitēt tepas interjēram. Tās lieliski pilda savu lomu un nav uzkrītošas. Kā piemēram, stūra kamīnkrāsns būtu ekselenta izvēle lielām telpām, kā piemēram viesistabām vai studijas tipa virtuves – viesistabas apvienojumam. Skaistās malkas liesmas būtu redzamas no ikvienas vietas telpā, pateicoties lielajam kamīna durtiņu stiklam. Ir opcija pasūtīt arī kamīnkrāsni, kurā būtu iebūvēta cepeškrāsns. Šāds risinājums noteikti liksies komfortabls visiem, kuriem patīk rosīties virtuvē. Saprotams, nevajag aizmirst arī par citām telpām vai blakus telpām. Kā piemēram, ja esat pirts īpašnieks, ir dažādi veidi lai apsildītu arī šīs telpas. Ir iespējams izvēlēties starp divu formu pirts krāsnīm. Tādām, kas piesilda tikai saunas telpu, vai arī izvēlēties tādu krāsniņu, kas piesilda ne vien pašu pirti, bet arī priekštelpu, kas nereti tiek izmantota dažādu draugu kompāniju pulcēšanās reizēs. Arī pirts krāsnis, tā pat kā kamīni un malkas krāsniņas, tiek veidotas pēc askētiska un gaumīga skandināvu vizuālā noformējuma.

 

Kā redzams, izvēles iespēju telpu apkurināšanai netrūkst. To, vai telpu apkurei vajadzīgs kamīns, vai arī pietiks vien ar krāsni, varat izlemt paši, vai konsultēties ar zinātājiem, taču, viens ir skaidrs – sprakšķoša malka istabā, vienmēr asociējas ar siltumu un mājīgumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *